In aanloop naar het Weekend van de Wetenschap organiseert het KCRU de βWeek van de Wetenschap’. We laten je deze week zien hoe we onze wetenschappelijke kennis vertalen voor gebruik in de praktijk.
Vandaag richten we ons op een veelvoorkomend probleem: moeite met de weg vinden na hersenschade. Dat geldt voor ongeveer 1 op de 3 mensen. Ze verdwalen bijvoorbeeld sneller of ze vinden het spannend om ergens naartoe te gaan. Dat maakt het lastig om boodschappen te doen, op bezoek te gaan of een ommetje te maken. Soms vermijden mensen zulke dingen dan liever.
Dankzij eerder onderzoek weten we hoe we deze klachten goed in kaart kunnen brengen Γ©n kunnen verminderen. Daarom starten we nu met de πͺπ²π΄πͺπΆπ·ππ²πΏ in de praktijk.
Revalidanten die willen π€ππππ£ππ£ met ππ π¬ππ π«ππ£πππ£ en π€π£π©ππ€πͺπππ£, kunnen meedoen met de πππππππ―ππ§-π©π§πππ£ππ£π. In deze training leren ze over de π€π€π§π―ππ ππ£ π«ππ£ π«ππ§ππ¬ππ‘ππ£ en krijgen ze ππ€π£ππ§ππ©π π¨π©π§ππ©ππππΓ«π£ aangeleerd om de weg te vinden. Die strategieΓ«n kunnen zij oefenen in een ππ€π’π₯πͺπ©ππ§π¨π₯ππ‘. Ons onderzoek heeft bewezen dat deze aanpak goed werkt!